Zlatoolešnický noční železný hasič

V noci ze soboty 28. května na neděli 29. května 2016 se ve Zlaté Olešnici konal další ze závodů v TFA disciplínách „Zlatoolešnický železný hasič“. Soutěž byla připravena v místním lyžařském areálu a na zúčastněných 32 mužů a 8 žen čekalo roztažení 2x40 metrů hadic, 60 úderů kladivem, smotání dvou 20 metrových hadic, překonání dvoumetrové bariéry, transport figuríny vážící 80 kilogramů, 8 převrácení traktorové pneumatiky, vytažení dvacetikilového závaží do patra a jako zlatý hřeb dvousetmetrový výběh po červené sjezdovce až do cíle. I přes velkou fyzickou náročnost tratě byl závod dokončen všemi závodníky. Vítězem se stal Pavel Dvořák (SDH Nová Ves) s časem pod 6:30, na druhém místě se umístil Michal Stejskal (SDH Vratislavice) s časem 6:56 a třetí místo obsadil náš reprezentant Vladimír Židlický s časem 7:01.
Zlatoolešnický noční železný hasič byl v pořadí třetí v Severočeské TFA lize. Další závod proběhne 25. 6. 2016 v Jeřmanicích.