Vítkov – páteřní komunikace slavnostně otevřena

video průběh stavby (natočeno zhotovitelem SMP a Firesta) 

slavnostní otevření:  video TV Chrastava, video Tv RTM  reportáž Českého rozhlasu  video ČT  fotogalerie   článek LK  článek LD

 

Ve středu dne 28. ledna 2015 byla za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty slavnostně otevřena zrekonstruovaná páteřní komunikace ve Vítkově.

Při této příležitosti si dovolím malou rekapitulaci popovodňových oprav ve Vítkově.

1. V říjnu 2006 byla schválena naše žádost o rekonstrukci komunikace ve Vítkově (až do Albrechtic a napojení se na hlavní komunikaci do Frýdlantu). Tato akce v nákladech cca 40 mil. Kč byla realizována v roce 2007.

2. Povodeň 2010 zničila nejen komunikaci, ale i mosty i samotné koryto Vítkovského potoka.

3. V roce 2011 byly realizovány popovodňové opravy města v řádu desítek milionů Kč, což bylo především 6 nových mostů. Z nich asi nejvýznamnější byl most u ZŠ a MŠ, který se stihnul postavit v šibeničním termínu do zahájení školního roku 2011/2012.

4. V roce 2012 byla zahájena a v roce 2013 zakončena popovodňová oprava Vítkovského potoka v řádu desítek milionů Kč.

5. V roce 2014 byla realizována rekonstrukce krajské komunikace ve Vítkově. Pro mě osobně byly největší nervy vůbec dosáhnout realizace rekonstrukce této komunikace. Získat dotaci na její realizaci se podařilo až po nástupu Martina Půty do funkce hejtmana Libereckého kraje v závěru roku 2012. Samotná komplikovaná realizace rekonstrukce, kterou realizovalo konzorcium firem SMP a Firesta v řádu sta milionů Kč a trvala 9 měsíců, si vyžádala vrchovatou porci trpělivosti a pochopení všech obyvatel a návštěvníků Vítkova. Ale snad platí konec dobrý všechno dobré, akce je hotova, Vítkovská páteřní komunikace zrekonstruována (na jaře se ještě opraví veškeré závady, které se odhalí přes zimu).

Děkuji tímto všem, kteří se zasloužili o realizaci veškerých popovodňových oprav ve Vítkově.


V Chrastavě dne 28. ledna 2015

Ing. Michael Canov, starosta

 

Články:

14.10.2006 Oprava komunikace ve Vítkově

05.09.2011 Skanska postavila most pro děti za dva měsíce místo čtyř

19.09.2012 Popovodňová obnova Jeřice a Vítkovského potoka