Jan Dvořák - kandidát KSČM pro volby do Senátu

„Jana Dvořáka znám od jeho narození a v posledních letech je pro náš zastupitelský klub KSČM ve městě oporou a úderným hrotem“, řekla Miloslava Hudaková, která je nepřetržitě 40 let zastupitelkou (předtím poslankyní MěNV), a v letech 2003 až 2010 byla také starostkou Zákup.

A pokračuje: „Jeho kandidaturu do Senátu plně podporuji. Především pro jeho zodpovědnost, se kterou přistupuje k úkolům, k práci, a zvláště k lidem“.

Jan Dvořák, který dnes pracuje jako městský strážník v Zákupech, se narodil v roce 1967 a žije většinu svého života v Zákupech. Maturitou zakončil učební obor mechanik strojů a zařízení Středního odborného učiliště Vagónka Česká Lípa. Poté 20 let pracoval v Crystalexu jako zámečník a předák kovorytecké dílny. Až do roku 2009 pracoval aktivně v odborové organizaci Crystalexu.

Je ženatý, má tři děti a jedno vnouče. Spolu s rodinou a veřejnými aktivitami je jeho velkou zálibou regionální historie, tuzemská turistika a sbírka starých pohlednic.

Od roku 2012 je také zastupitelem Libereckého kraje a předsedou jeho Výboru zdravotnictví. Zde především věnuje velkou pozornost rekonstrukci Českolipské nemocnice s poliklinikou.

Ke své kandidatuře Jan Dvořák uvádí: „KSČM, jako jediná politická strana, se dlouhodobě zastává obyčejných lidí. Aby v tom mohla společně s Vámi úspěšně pokračovat, měla by mít i větší podíl na práci Senátu“.